CAM CEPHELER

DOĞAL AHŞAP CEPHELER

FİBER CEMENT VE ALÇI PLAKALI CEPHELER

KENET PANEL CEPHELER

KOMPAKT LAMİNAT CEPHELER

KOMPOZİT CEPHELER

MENFEZ SİSTEMLERİ

POLİKARBON CEPHELER

PROFİL IZGARA CEPHE SİSTEMLERİ

SANDVİÇ PANEL CEPHELER

SERAMİK CEPHELER

TRAPEZ CEPHELER

Cephe sistemleri kendi arasında başlıklara ayrılırken proje tipine ve sizin isteklerinize göre beton görünümlü cepheler, cam cepheler, doğal ahşap cepheler, doğaltaş cepheler, fiber cement ve alçı plaka cepheler, güneş kırıcı sistemler, kenet panel cepheler, klinker tuğla-terracotta cepheler, kompakt laminat cepheler, kompozit cepheler, menfez sistemleri, metal cepheler, polikarbon cepheler, profil ızgara sistemleri, sandviç panel cepheler, seramik cepheler ve trapez cephelerdir.

Beton görünümlü cephelerde, brüt beton görünümü için klipsli sistem ve askılı sistem yaygın olarak kullanılmaktadır. Prekast cephelerde düz veya tekstürel görünüm elde etmeniz mümkün olmakla birlikte iş merkezleri, oteller, modüler yapılar, yalı, PTT, eski bina yenilemeleri, toplu konut vb. yaygın kullanım yerlerine sahiptir.

Rezidans, plaza gibi çok katlı yapılarda kolonlara asılan, taşıyıcı olamayan, camlı dış duvarlara cam cephe üretiyoruz. Bir binanın dış cephesinin ağırlıklı camdan oluşan dış kaplama duvar ile kapatılması işlemidir. Çelik takviyeli cephe, klasik entegre cephe, klasik kapaklı cephe, klasik silikon cephe, ısı yalıtımlı silikon cephe, kondens kapaklı cephe sistemi, ışıklık sistemleri, spider sistem gibi türleri mevcuttur.

Cephe ve Çatı sistemleri ile yine bir arsin yapı markası olan arsWOOD markasının ithal ve yerli sert ağaçlardan son sistem teknoloji ürünü makinelerde ürettiği dış cephe kaplama ürünleri ile cephe kaplama uygulamalarınızda çözüm ortağınız oluyoruz. Kullanılan ağaçlar genellikle ayous, çam A kalite, çam extra, dişbudak, iroko türü ağaçlardır.

Mermer granit traverten bazalt andezit vb. taşlar ile cephelerinizi klasik duvar görünümünden uzaklaştırıp estetik bir görünüm katmanız mümkündür. Doğaltaş cepheler alley sistem, mekanik sistem ve tırnaklı sistem kullanılarak sağlam ve yalıtımlı bir görünüm sağlamaktadır.

Bazı cephe uygulamaları çimento esaslı levhalar, fiber cement levhalar ve/veya neme, suya, küfe, rutubete dayanıklı ürünler ile yapılmaktadır. Bu şekilde kullanılan levhalar aynı zamanda ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımına da destek olmaktadır. Alley sistem, çimento yonga lavha, lif çimento levha, perçinli sistem, alçı plakalı levhalar en çok kullanılan ürünlerdir ve sistemlerdir.

Güneş kırıcı sitemlerden ahşap güneş kırıcılar, metal güneş kırıcılar ve terracotta güneş kırılar dekoratif ve sık kullanılan güneşten korunma panelleridir. Sabit güneş kırıcı sistemler ve hareketli güneş kırıcı sistemler olarak iki farklı türde kullanımı mevcuttur.

Kenet panel giydirme cepheler olarak bilinen kenet titanyum cephe paneli statik sac, alüminyum sac, bakır sac veya çinko sac ile yapılabilmektedir. Trapez kenet ve düz kenet olmak üzere iki farklı seçenek sunar.

 tuğla cephe kaplama ürünleri, natural toprağın işlenmesinin ardından yüksek ateşte pişirilmesi ile üretilen natürel baskı tuğla kaplama modelimizdir. Sağlamlığı ve şıklığı ile göz kamaştırır. Antik, eskimiş, çıkma, eskitilmiş tarihi tuğla kaplamalar, klinker tuğlaları, estetik tuğla kaplamaları ve toprak (kil) tuğla kaplamaları mekânlarınıza mistik bir hava katacaktır. Terracotta dış cephe sistemi çift cidarlı ve tek cidarlı olmak üzere iki türde üretilmektedir.

Kompakt laminat sistemleri tercih etmek isterseniz uzman kadrolarımız ile üstlendiğimiz kaliteli markaların ürünleri, alüminyum cephe panellerine göre çok daha sağlam bir malzemedir. Darbelere karşı direnci yüksektir, çizilme ve kırılma riski yoktur. Türleri agraflı kliper sistem, agraflı ray sistem, hanging sistem, perçinli sistem, yapıştırma sistem, yatay sistem vb. olarak sıkça karşımıza çıkmaktadır. Rengini ve formunu çok uzun süre muhafaza edebilir. Kalite zamanla kendini göstereceğinden kullanılması düşünülen kompakt laminatlarının kalite belgeleri, test sonuçları, garanti belgeleri ve referansları ile proje ve uygulama ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız olmaktadır.

Kompozit dış cephe sistemi; binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilen estetik, şık görünümlü, pürüzsüz, çağdaş bir yapı malzemesidir. Bina dizayn parametrelerine uyularak yapılmış çelik yada alüminyum karkas üzerine, uygun ölçüde hazırlanmış kompozit levhalar vidalı sistemle dış cepheye monte edilir. Geniş renk seçenekleri ile yapıya zenginlik katmaktadır.  İki yüzü alüminyum levha ile kaplı 4mm kalığında bitiş ve sağır cephelerde kullanılan, standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde üretilen giydirme cephe ürünleri ile proje işlerinizde; kolay ve hızlı montaj uygulamasıyla ihtiyaçlarınızda çıtalı sistem, kertmeli sistem, klipsli sistem olarak çözüm ortağınız olmaktadır.

Sıcak ya da soğuk hava şartlarının dengelenmesinde ve dönüş havasının toplanmasında kullanılan menfez sistemleri yer, duvar ve pencere önlerinde kullanılabilir. Farklı genişlikte seçenekleri mevcuttur.

Metal cephe sistemleri; paslanmaz mesh kaplamalı cepheler, corten steel delikli dekoratif cepheler, vb. metal çeşitlerinde olup istenilen fonksiyon ve yüksek estetik görüntüyü birleştirip, yaratıcı tasarımlar ve etkileyici mimari çözümler sunar.  Hava şartlarına son derece dayanıklıdır.

Polikarbon cephe sistemleri, hafif yapısı sayesinde binaya ek yük getirmeyen polikarbon levhaların, kısa sürede uygulanmasıyla inşaat malzemesi çözümlerinde ideal bir alternatif oluşturmaktadır. Binaya ek yük getirmediği için statik çözümlerin basitleşmesine ve yapıların uygulama aşamalarında pek çok maliyetten uzaklaşılmasını sağlar.

Beton duvar yerine kullanılarak yapıların iç mekânlarında güneş ışığından faydalanılması en büyük avantajlarındandır. Aynı zamanda; su, ısı ve ses yalıtımı sağlayarak sağlıklı ve güvenli ortamlar oluşturulabilir. Polikarbon levhalar, dış cephe kaplaması olarak en çok fabrikalarda, endüstiriyel tesislerde, kurumsal yapılarda, fuar binalarında, sosyal ve askeri tesislerde, spor ve fitness salonlarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra her türlü dış cephede uygulanabilir.

Her tür binanın hem iç hem dış cephesinde kullanılan arsCPH profil ızgara cephe sistemleri, balkon korkuluklarında, giriş kapılarında tavanlarda kullanılabilen isteğe göre elektrostatik boyalı üretilebilen, özgün çizgiler oluşturulabilen ahşap profil, metal profil ve panellerdir. Cnc tezgâhında istenilen form, desenlerin uygulanmasına olanak sağlamaktadır.

Sandviç panel cepheler, iki boyalı galvaniz veya alüminyum trapez levha arasında taş yünü iç dolgu malzemesi ile ısı yalıtımı amaçlı üretilen kompozit malzemelerdir. Sandviç paneller hızlı uygulama gerektiren ve geniş açıklıkların örtülmesi gereken tüm yapılarda kullanılabilir. Günümüzde ağırlıklı olarak sanayi yapıları, alışveriş merkezleri, depolar, spor salonları vb. yapılarda kullanılmaktadır. Kullanım yeri ve amacına göre farklı boy ve kalınlıklarda üstün teknik özelliklerde, taş yünü ve poliüretan yalıtımlı sandviç panel olarak üretilmektedir.

Seramik cephe kaplama sistemi, yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesinde dolayı dış cephelerde tercih edilmektedir.  Seramik uygulamalarında açık derz yapıştırma sistem, alley sistem, gizli klipsli sistem, gizli sistem, görünür klipsli sistem, kapalı derz yapıştırma sistem, klipsli sistem, konstrüksiyona yapıştırma sistem, multi klips sistem ve yapıştırma sistem gibi uygulama teknikleri mevcuttur.

Trapez çatı ve cephe kaplamaları; alüminyum, galvanizli sac ve boyalı galvanizli sac olarak farklı kalınlıklarda kullanım seçenekleri sunmakla birlikte dilediğiniz RAL renklerinde de üretimi mevcuttur. Özel tasarım üretimi, radüslü estetik bir şekil almasını sağlar.