ÇEVRE DÜZENLEME SİSTEMLERİ

;

 arsCVR markası ile ahşap, ahşap türevleri, metal, kompozit, plastik dış mekan mobilya üretim alanında uzman kadroları ve dünya standartlarındaki atölyelerinde tasarım, proje, üretim ve uygulama alanında projelerinizde çözüm ortağınız olmaktadır.

Park/bahçe/kent mobilyaları üretim alanına sahip olan atölyelerimizde birçok ürün imalatı mevcuttur. Bunlardan bazıları gazebo/pergole/çardak/kameriye, metal/ahşap çocuk oyun grupları, metal/ahşap banklar, metal/ahşap/beton bisiklet park üniteleri, metal/ahşap otobüs durakları, metal/ahşap büfeler, metal/ahşap seyyar satış arabaları, metal/ahşap/beton oturma bankları, metal/ahşap/beton çöp kutularıdır. Ek olarak ahşap kedi evleri, ahşap köpek evleri, metal/kompozit/beton park babaları, ahşap/metal çit/parapet, ahşap deck, ahşap/beton/metal çiçeklik gibi.

Bahçe mobilyası üretimimiz de proje tipine göre farklılık göstermektedir. Proje ihtiyacına göre dekoratif şövalye, döküm kaplumbağa, döküm salyangoz, ferforje duvar aksesuarı, hortum sarıcı, sigaralık gibi imalatlarımız vardır. Bunun dışında size özel metal ya da ahşap bahçe kapıları, döküm çeşmeler, ahşap ya da plastik bahçe masa sandalyeleri, döküm posta kutuları ihtiyaçlarınız için de çözüm ortağı olabiliyoruz.

Çiçeklik kategorimiz ahşap çiçeklik, beton çiçeklik, metal çiçeklik ve polyester çiçeklik ile sınırlı kalmayıp modern tasarımlarda yer vermekteyiz.

Çit sistemlerimiz denilince projelerimize ahşap çitler, beton çit sistemleri ve metal botu direkli çit sistemleri eşlik eder. Panel çit kullandığımız projeler için çerçeveli panel çit, dekoratif panel çitler, dikenli ve jiletli teller, duble panel teller, klasik panel çitler tercih edilmektedir. Döküm-ferfoje korkuluk ve parapetler, gabion duvarlar tasarımlarımızda diğer kullandığımız sistemlerimizdendir.

Çocuk oyun gruplarımız, çocuk oyun parklarını zenginleştirmeye devam ediyor. Ahşap çocuk oyun grubu ve metal çocuk oyun grubu olarak iki seçenek sunuyoruz. Ahşap oyun gruplarımız masif ahşap, renkli ahşap ve temalı ahşaptan oluşmaktadır.

Kent mobilyalarını oluşturan banklar, billboard ve raketler, çöp kovaları, otobüs durakları, park ve bahçe masaları, pergole, gazebo, kameriye ve sınır elemanlarında da çeşitlerimiz mevcuttur. Mesela banklarımız beton banklar, döküm banklar ve özel tasarım banklardır. Çöp kovalarımız beton çöp kovaları ve metal ahşap çöp kovalarıdır. Kameriyeler isteğinize göre altıgen ahşap kameriyeler, altıgen metal kameriyeler, kare ahşap kameriyeler, kare metal kameriyeler, sekizgen ahşap kameriyeler, altıgen metal kameriyeler olarak üretilmektedir. Pergoleleri, ahşap pergoleler ve metal pergoleler oluşturur.

Sınır elemanları ya da park babaları olarak bilinen yol kenarı elemanları beton sınır elemanları, kompozit sınır elemanları ve metal sınır elemanları olarak üretilebilir. Metal olan sınır elemanları alüminyum, döküm, pik döküm, galvanizli, korten çelik vb. malzemeden üretilir.

Çevrenin vazgeçilmez parçası olan bitkisel peyzaj işlemleri, otomatik sulama sistemlerini ( sprinkler otomatik sulama sistemi, açık alan sulama serinletme nemlendirme sistemleri, damla sulama sistemleri vb.), bitkisel toprak teminini ( arazi düzenlemeleri ve toprak temini), iç ve dış mekân bitkisel uygulamaları, rulo çim temini (hazır çim ve rulo çim) ve uygulamasını içerir. Park ve bahçe bakım onarım ve yapısal peyzaj uygulaması da peyzaj çalışmalarımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yaşam alanlarınız dikey bahçeler, doğal taşlar, bahçe aksesuarları, saksılar, yeşil çatı veya yeşil teraslar ile biyolojik öneme sahip mekânlar oluşturmak mümkündür. Bunlar dışında spor sahaları ve yürüme yolları dekorasyonu ve uygulamaları yapıyoruz.

Çevre düzenlemesinde zemin uygulamaları en az peyzaj kadar çeşitli ve önemli yer tutmaktadır. Beton zeminler(baskı beton, beton parke, beton karo, renkli asfalt), deck kaplamalar(betopan deck, karodeck, kompozit deck), doğaltaş zeminler(andezit, bazalt, kayrak, granit zeminler, mermer zeminler, podima, Rodos bezemesi,  Rum mozaiği, traverten zeminler)dir.  Tuğla zeminler (basamak, bordürler, çim karo, havuz kenar tuğlası, mozaik parke, natürel kare tuğla, özel zemin kaplama, taban tuğla, tuğla mıcırı, yağmur oluğu) kullanılmaktadır.