Fabrika,  site, villa, arsa, arazi, havaalanı, liman, orman, askeri tesis, okul, hastane, kreş, anayol, park, bahçe, tarla gibi alanların her türlü dış etkene karşı güvenliğini sağlamak amacıyla uygulanan imalatlara çit diyoruz. Çevre çit sistemleri, çevre çit ihata sistemleri, çevre çit uygulamaları, çit uygulamaları gibi isimlendirdiğimiz çit uygulama sistemleri, uygulamada kullanılan direk, tel panel gibi ürünlere göre sınıflandırılmaktadır. ARSİNYAPI nın çevre düzenleme departmanı alanında faaliyet gösteren arsCVR çevre düzenleme sistemleri arsÇİT markası ile değişik model ve özelliklerde çit uygulamaları yapmaktadır.

Arsinyapı markası olan arsÇİT sistemleri Trabzon’da kendisine ait beton çit direği üretim tesislerinde, beton çit direkleri, profil boru ve köşebent metal çit direkleri üretimi gerçekleştirmekte, dünyaca kabul görmüş Türk markası olan firmaların ürünü olan değişik kalınlık ve göz aralıklı galvaniz örgü tel, pvc kaplı galvaniz örgü tel, fence teli, hasır tel hasır pano, galvaniz dikenli tel, pvc kaplı galvaniz dikenli tel, düz hat jiletli tel, düzlemsel jiletli tel, helezon jiletli tel, puntalı jiletli tel, galvaniz kafes tel, paslanmaz kafes tel, pvc kaplı galvaniz kafes tel, kaynaklı rulo tel, galvaniz puntalı tel, pvc kaplı galvaniz puntalı tel, dekoratif panel çit, klasik panel çit, double panel çit, çerçeveli panel çit, yapay çim çit gibi çit telleri ve çit panelleri ile birbirinden farklı alanlarda yine birbirinden farklı çit uygulamaları üretmektedir.

Çit ihtiyacınızın sorunsuz uzun zamanlı kalıcı çözümü için çit uygulama alanında bilgi birikimine sahip, konusunda uzman kadroları olan firmalarla çalışmalısınız. Çit uygulaması ciddi bir iştir.

Düz, eğri, çatal şekillerde değişik ölçülerde üretilen Beton veya metal çit direkleri 3 m lik mesafelerde 40x40x40 cm çukurlarda, köşe başları ve her 15 direkte 2 payandalı şekilde monte edilmeli, direklerin montaj mukavemeti sağlandıktan sonra galvaniz dikenli tel, pvc kaplı galvaniz dikenli tel, galvaniz örgü tel, pvc kaplı galvaniz örgü tel kullanılarak çit uygulaması yapılmaktadır. Uygulamanın sonunda çit uygulamasının üst tarafına düzlemsel helezon veya düz hat jiletli tel çekilip çit sisteminin daha güvenilir ve caydrırcı olması sağlanmış olacaktır.

Değişik ölçü ve formlarda üretilen betonarme çit direklerimizin içerisine dörder adet 8 lik nervürlü inşaat demiri ve yine 8 lik nervürlü inşaat demirinden yapılmış her 25 cm de bir konulan etreye ile konulmakta betonarme direklerimiz 400 doz beton kullanılarak çelik kalıplarda sulu sistem vibrasyon tekniğiyle üretilmekte ve buharla kurutulmaktadır.

Profil boru ve köşebent metal direklerimiz, istenilen ölçülerde üretildikten sonra her türlü yabancı maddeden fosfatla yıkanıp temizlenmekte ve elektro statik toz boya ile boyanıp fırınlanmaktadır. Korozyona karşı dirençleri arttırılmaktadır.

arsÇİT çit uygulama alanında yurdumuzun her köşesinde bulunan fabrika sanayii bölgesi, site, konut, villa, orman, hava alanı, kara yolu, demiryolu, havaalanı, liman, askeri tesis, eğitim tesisleri, kampüs, hastane, sağlık bölgesi gibi alanlarda çit ihtiyaçlarınızda betonarme direkli çit sistemleri, metal çit direkleri, panel çit sistemleri, dekoratif panel çit sistemleri, yapay çim çit sistemleri gibi  ürünler ve deneyimli uygulama ekipleriyle çözüm ortağınız olmaktan onur duymaktadır.