HAFİF ÇELİK OFİS YAPILARI

Hafif çelik endüstrisi, sadece hafif çelik ev ile sınırlı kalmıyor artık günümüzde hafif çelik ofis binaları ya da hafif çelik ofis yapıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu amaçla hafif çelik ofis binaları daha modern tasarımlardan daha endüstriyel veya loft tasarımlara kadar her zevke uyum sağlamaktadır.

Hafif çelik ofis yapıları üretimi esnasında birden fazla ölçüt düşünülerek değerlendirilir. Bu amaçla personel sayısı, binanın kullanım amacı, ihtiyaçlar hiyerarşisi başlıca dikkat edilen özelliklerdir. Hafif çelik ofisler iklim koşullarına oldukça dayanıklı yapılar olmakla birlikte uzun yıllar kullanım amacı güdülen yapılar için ideal malzemelerdir. Hafif çelik ofisler standart tipte ofis yapıları değildir. Tamamen müşterinin isteğine göre tasarlanan ofis yapıları olarak kendisini gösterir.

Hafif çelik ofis binaları dubleks ya da tripleks olmanın yanı sıra sekiz kata kadar üretilip uygulanabilir. Bu yapıların dış cephe dekorasyonu müşteri tercihine uygun olarak yapılabilir. Müşteri veya mimarın seçimine bağlı olarak dış cephe düz fugalı fibercement, ahşap desenli fibercement, yalı baskı kaplamalı fibercement, taş desenli fibercement, tuğla desenli fibercement gibi seçenekler sunulmaktadır. Kurumsal ofisler yaratmak hafif çelik yapılar ile de mümkündür. Tasarıma uygun olarak üretilen hafif çelik ofisler müşterinin kalitesine uygun olarak hizmet etmektedir.

Hafif çelik ofisler başka bir anlamda prefabrik yapılar olarak da geçmektedir. Bu prefabrik yapılar ya da prefabrik ofis yapıları ya da prefabrik ofis binaları showroom, mağaza gibi kullanım amaçlarına da hizmet etmektedir. Galvaniz saclardan bükülerek üretilen ve kaynaksız monte edilen hafif çelik ofis binaları ya da hafif çelik ofis yapıları uzun ömürlü olmalarını bu özelliklerine borçludur.

Hafif çelik yapılarının genelinde kullanılan ana taşıyıcı elemanlar hafif çelik, tali elemanlar hafif çelik olarak kullanılır. Statik hesapları doğrultusunda oluşturulan üretim ve uygulama detayları ile kusursuz bir şekilde yaşam alanları yaratılır. Hafif çelik ofis binalarını son yıllarda cazip hale getiren unsurların en önemlisi uygun fiyatlarıdır. Hafif çelik konstrüksiyonların arasına döşenen fibercement levhalar beton yapılara göre daha hafif ve maliyeti aşağıya çeken faktördür. Çok amaçlı kullanım imkânı sunan hafif çelik ofis yapıları ile mutfak ve WC alanları dahi hasarsız uzun yıllar kullanılabilir.

Arsinyapı bünyesinde birleştirilen mimarlık ve mühendislik tecrübesi ile tarzınıza uygun ve kaliteli kurumsal ofisler yaratıyor ve uyguluyoruz. Hafif çelik ofisler zaman ve maliyet yönünden size tasarruf ettirecek olmasından dolayı iş hayatınızda fark yaratmak için bizi seçin! Sizi temin ederiz, memnun kalacaksınız!