Değişen dünya, oluşan gündemler nedeniyle insanlar her geçen gün farklı ihtiyaçlara gereksinim duymaktadır. Pandemi gündemi bizlere evlerde daha fazla vakit geçirmemiz gerektiğini öğretirken bu durum başka bir sektörü daha canlandırdı. Hobi marketleri! Hobiler normalde de yoğun günlerimizden nefes alma alanı yaratma aracı olurken pandemi nedeniyle tamamen onlara yönelmek durumunda kaldık. İnternetten sipariş verilen hobiler ayrı olmak üzere bir de markete gidip süt alır gibi gidip hobilerinize dair malzemeleri canlı olarak seçip alabileceğiniz hobi marketler açılmaya başladı.

Hobi market denilince aklınıza normal marketlerin daha canlısı ve kredi kartlarınızı boşaltmaya can atacağınız hobi rafları gelsin. Hobi market içerisine girince kendinizi kaybedercesine bir raftan diğerine koşuyorsunuz. Hobi markette ne bulabilirim derseniz şöyle özetleyelim: zaman geçirmek adına ne arıyorsanız herşey! “Amaaan eskiden de vardı bu.” Dediğiniz şeylerden tutun “Aaa ne güzel şey yapmışlar! Dur alayım bundan.” Dediğiniz şeylere kadar. Şey diyorum çünkü bu malzemeler; boya malzemeleri ve çeşitleri, el işi malzemeleri, toprak malzemeler, puzzle çeşitleri, fırça çeşitleri, pirinç kağıdı, stencil, kumaş çeşitleri, ebru sanatı, origami, amigurumi, quilling, sanat atölyeleri ve daha fazlası…

Her zevke ve ilgi alanına yönelik açılan hobi market dünyası perakende sektörüne yeni bir soluk getirmiştir. İnternetten evlere sipariş vermenin yanı sıra canlı bir mağazada satış yapmak ve bazı malzemeleri yerinde görüp almak isteyen müşteri portföyü de azımsanacak gibi değildir. Böyle mağaza tasarımları ülkemizde henüz yeni olmasına karşı Arsinyapı hobi market tasarımları ile uygulamasını anahtar teslim yapmaya hazırdır.

Hobi market dünyası ya da hobi market ya da hobi dünyası özellikle İstanbul’da yaygın olarak görmeye başladığımız mağazalardır. Hobi market tasarımı yaparken ihtiyacınız olan hobi market mobilyaları, hobi market rafları, hobi market askıları, hobi market aksesuarları, hobi market aydınlatması, hobi market ödeme kasası, hobi market karşılama bankları, hobi market karşılama kasaları özenle seçilip en güncel hobilerin sergilenmesi için adeta vitrin görevi görür. Hobi market tasarımı oldukça detaylı ama bir o kadar hayata geçirilmesi keyifli projelerdendir.

Hobi market içerisine girildiğinde adeta sanat atölyesini andırmalı, giren kişiye zaman geçirmenin yanında kendisini geliştirmesine yarayan malzemeleri öne çıkarmalıdır. Raf düzeni ve mağaza planı buna göre oluşturulduğunda hobi market dünyasının daha ilgi çekeceği konusundaki iddiamızı uygulamasını yaptığımız projelerde göstermekteyiz.

Peki siz hala Arsinyapı ayrıcalıklarıyla henüz tanışmadınız mı? Arayın, çözüm ortağınız olalım!