Kurumsal kimlik tasarımı yapabilmek için kurumsal kimlik unsurlarını iyi bilmek gerekir. Bu amaçla kurumsal kimlik tasarımı alanında uzman kişiler tarafından profesyonel olarak yapılırsa kurumsal kimlik yaptıran firmalara marka değeri oluşturur ve ciddi bir profil kazandırır. Marka değeri güvenilir bir firma olmanın ön koşulu olarak görülür.

Kurumsal kimlik unsurları veya ürünleri çok çeşitli olabilmektedir. Sektöre göre değişiklik gösteren kurumsal kimlik unsurları genel olarak, antetli kağıtlar, CDler, peçeteler, kalemler, cafeler ve restaurantlar için menu board, tabelalar, bardaklar, taşıma ekipmanları, kağıt poşetler, tanıtım katalogları, logolar, kartvizitler, defterler, kokular, ıslak mendiller, vb. olarak temel olarak kullanılan malzemelerdir.

Kurumsal kimlik ajansı olarak görev yapan birçok firma öncelik olarak firmayı tanımayı ve ona uygun kurumsal kimlik unsurları oluşturmayı planlar. Mimarlık ofisleri tasarım anlamında uzmanlaşmış kadrosu ile anahtar teslim girdiği ticari projelerde kurumsal kimlik tasarımı yapan firmalardır. Arsinyapı olarak bünyemizde çalışan tasarım ekiplerimiz ile adeta kurumsal kimlik ajansı olarak da hizmet vermekteyiz. Bu amaçla oluşturduğumuz logolarımız ve kurumsal kimlik unsurlarımız marka değeri yaratmalı ve akılda kalıcı olmalı ilkesiyle yola çıkarak sayısız kurumsal firmaya hizmet vermekteyiz. Arsinyapı olarak bizim için firmanızın köklü geçmişine ve çalışma prensibine uyan profesyonel bir imza bırakmanızdan daha önemli bir faktör olmamalıdır.

Kurumsal kimlik oluşturma aşamalarında öncelikle şirket misyonu ve şirket vizyonu masaya yatırılır. Faaliyet alanları ve çalışma prensipleri tanıtılır. Şirket misyonu ön planda tutularak iş planları incelenir. Buna uygun olarak tasarım ekiplerimizle birlikte kurumsal kimlik oluşturma prensiplerimiz tartışılır. Kurumsal kimliğin müşterimizi daha iyi anlatabilmesi için küçük anketler yapılır ve şirkete dair sorular sorulur. Bütün bu ön çalışmalar neticesinde marka adı oluşturulur. Kurumsal kimlik oluşturma prensiplerinin temeli olan marka oluşturmanın sonrasında logo tasarımı yapılır. Logo şirketinizin kimliğidir. Logoya uygun slogan sizi bütünsel ve spesifik normlara uygun olarak müşteri kitlenizin hafızasında yer edinmenizi sağlar. Kurumsal kimlik oluşturma sıralamasını marka, logo ve slogan üçlemesinden sonra kurumsal kimlik unsurları alır. Şirket profilinize uygun olarak sunumlar, kartvizitler, tabelalar, broşürler, kataloglar, reklamlar sizi tanıtan öğeler olarak müşteri kitlenizin önüne sunulmak üzere hazırlanır.

Kurumsal kimlik örnekleri online platformlarda çokça sergilenmekle birlikte eşsiz bir kurumsal kimlik tasarımı için Arsinyapı tasarım ekibi en uygun fiyatlarla hizmet vermeye hazırdır. Kurumsal kimlik sizi anlatan en temel öğedir. Bu sorumluluğun gerektirdiklerini tecrübeli ekibimizden faydalanarak oldukça farklı bir tarzda göreceğinizi garanti ederiz. Amacımız memnuniyetiniz!