SPOR SAHASI ÇİT UYGULAMALARI

Günlük hayatımızda en önemli yere sahip olan spor aktiviteleri için özel olarak oluşturulmuş spor sahaları, her spor etkinliğine uygun alanları ile mümkündür. Bu amaçla, spor sahaları insanlar için ergonomik zemin seçeneği ve sınırları belirlenmiş alanlar olmaları yönüyle tercih edilir.

Spor sahalarının sınırlarını belirlemede özel çit uygulamaları kullanılır. Spor sahası çit uygulamaları genelde direkli panel çitler ile yapılmakla birlikte isteğe bağlı kalınlıkta örgü teller ile de yapılabilir. Arsinyapı istenilen ölçülerde ve renklerde spor sahası çit uygulamaları alanında hizmet vermektedir.

Spor sahası çit uygulamaları futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortu, voleybol sahaları, badminton sahaları, hentbol sahaları gibi spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan alanlarınızı daha güvenli hale getirir. Saha sınırlarını belirler, spor aktivitesinde yer alan aksesuarlardan olan top vb. ekipmanların saha dışına çıkmasını önler.

Spor sahası çit uygulamaları şehir içinde yer alan spor sahalarına kalite katar. Spor sahaları, şehir planlamalarında önemli yer tutar. Bu amaçla spor sahası çit uygulamaları, spor yapan kişiler için çevrede güvenli bir alan yaratır. Farklı ölçülerde ve formlarda olan futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortu, voleybol sahaları, badminton sahaları, hentbol sahaları gibi spor sahaları kullanıma uygun zemin malzemeleri ile kaplanır. Futbol sahaları için 50 mm soft, 50 mm natürel, 55 mm soft, 55 mm natürel suni çim ( sentetik halı ) sahadaki son kaplama malzemesidir. Suni çim uygulaması yapılmadan önce drenaj çalışmaları, mıcır serimi, halı altı keçesi  ve helmetin bezi serimi, silis kumu ve SBR lastik granül serimi yapılır.

Voleybol sahası, basketbol sahası, hentbol sahasında zeminler akrilik zemin, EPDM zemin, tartan zemin, kauçuk zemin kullanılır. Basketbol sahası en yaygın zemin kaplama çeşidi EPDM kaplama, tartan zemin kaplama ve akrilik zemin kaplama kullanılır.

Spor sahası çit uygulamaları farklı boyutlarda göz aralıklı PVC kaplı örgü tel kullanımıyla esnek ve görünür bir engel özelliği taşır ve spor etkinliği esnasında amacına uygun kullanımıyla herhangi bir sorun yaratmaz. Spor sahası çit uygulamaları, futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortu, voleybol sahaları, badminton sahaları, hentbol sahaları dışında özel park ve bahçelerinizde oluşturduğunuz spor alanlarınız için de kullanabilirsiniz.

Arsinyapı, çit uygulamalarınızda geniş ürün yelpazesi ile başka firmayı aratmayacak şekilde üretim ve anahtar teslim uygulama yapar. Spor sahası çit uygulamaları ise çözüm ürettiğimiz sorunlardan sadece biridir. Biz bu konuda size hizmet vermekten gurur duyarız.