AHŞAPYÜNÜ ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

ALÇIPAN VE BETOPAN ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

BUFFLE TAVAN

CAM TAVANLAR

KAROLAM TAVAN

KAYAYÜNÜ TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

LİNEER ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

MESH TAVANLAR

METAL TAVANLAR

PETEK TAVANLAR

PVC GERGİ ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

STRAFOR ASMA TAVAN PANELLERİ

T TAŞIYICILAR

VEKTÖREL TAVANLAR

TAVAN SİSTEMLERİ

;

 markası ile yaşam alanlarımızın tümünde mimar ve mühendis gözetimindeki uygulama ekiplerini bünyesinde çalıştırır. İthalatını ve imalatını yaptığı ürünleri kullanmaktadır. Tasarımı, projesi ve uygulaması kendi bünyesindeki ekipler aracılığı ile yapılmakta olan asmatavan uygulamaları ile asmatavan işlerinizde çözüm ortağınız olmaktadır.

Ahşap yünlü esaslı paneller ile yapılan asmatavan uygulamaları, akustik denge başta olmak üzere mekânlarınıza ses izolasyonu, ısı izolasyonu, estetik, zenginlik, modernlik vb. katmaktadır. Knauf markası olan Heradesign ahşap yünlü paneller T24 ve T15 taşıyıcı sistemler ile yapılan asmatavan uygulamaları ofis, mağaza, klinik, derslik, spor salonu, tiyatro, sinema vb. alanlarda maksimum faydalar sağlamaktadır. Mimar, mühendis gözetimindeki uygulama ekipleri ve dünya çapında marka ürünleri ile Arsinyapı markası arsTVN sizlere çözüm ortağı olmaktadır.

Su, nem, küf, yangın gibi olumsuz etkenlere dayanıklı ve bu etkenlerin yarattığı olumsuz sonuçların oluşumuna fırsat vermeyen özelliklerin yanı sıra ses, ısı, su, yangın izolasyonu ve akustik sağlayıcı KNAUF alçıpan levhalar ve galvaniz çelik taşıyıcı Tavan U, Tavan C profil ve aksesuarların veya boyalı metal kutu profiller ile imal edilen değişik dizaynlardaki alçıpan ve asma tavan sistemleri, yaşam alanlarında yangın, su, elektrik, havalandırma, iklimlendirme vb. tesisatları gizlemek, olumsuz bir durumda ulaşılabilirliği kolaylaştırmak, mekanlarda sağlıklı ve estetik ortamların yanı sıra deprem kuşağında olan ülkemizdeki yapılarımızın gereksiz yüklerden korunmasını sağlar.

Buffle asma tavan panelleri; tavanda farklı ölçülerde dikey olarak asılan metal panellerdir. Doğrusal dikey tasarım, tavan arasındaki havanın sirkülasyonunu sağlarken, farklı ebat ve panel mesafeleri sayesinde tavanda bulunan elektrik ve mekanik tesisatlarını gizleme imkânı verir.

arsTVN markası ile modüler asmatavan sistemlerinin vazgeçilmezi olan estetik akustik özelliği olan ses izolasyonuna ve ısı izolasyonuna destek veren özellikteki AMF taşyünü paneller, T24 ve T15 taşıyıcı profiller, Lay-On, Lay-In sistemli taşyünü asmatavan sistemlerini ofis, mağaza, restaurant, eğitim tesisleri, sağlık tesisleri, spor tesisleri gibi alanlarda hizmetinize sunmaktadır.

Kalitesi dünyaca bilinen AMF taşyünü paneller ve T24, T15 taşıyıcı sistemler kullanılarak, mimar ve mühendis gözetimindeki uzman uygulama ekiplerimiz ile yurdun her köşesinde çözüm ortağınız oluyoruz.

Mesh tavanlar genişletilmiş metal dediğimiz değişik kalınlık ve göz aralığı ölçülerinde olan metal levhaların değişik ölçü ve şekillerde tavan plakası olarak üretilmesi ile yapılan tavanlardır.

Mesh tavan plakaları ile yapılan tavanlar aydınlatma, havalandırma vb. ihtiyaçlarda maksimum fayda sağladığı gibi mekânlarınızda endüstriyel bir iklim oluşturarak estetik açıdan çok güzel sonuçlar ortaya çıkmasını sağlar.

Dekoratif metal asma tavan sistemlerini Clip-In, Hook-On, Lay-On ve Lay-In olarak ofis, mağaza, restaurant, eğitim tesisleri, sağlık tesisleri, spor tesisleri gibi alanlarda dekoratif şekillerde üretip uygular.

Clip-In asmatavan sistem aksesuarları Clip-In köşe C profil, Clip-In askı alt parça, Clip-In bastırma klipsi, Clip-In C köşebent, Clip-In ekleme çivisi, Clip-In klips, Clip-In tip 1 ekleme parçası, Clip-In U profildir. Clip-In sistemde bordürlü plakalar ya da full perfore sistemler de kullanılır.

arsTVN markası ile üretilen petek asma tavanlar, tavan ile tesisat arasını bir maske gibi kapatarak daha dekoratif bir görüntü sağlamak amacıyla üretilen tavan modelleridir. Hücre boşlukları büyüdükçe tavan ile zemin arası mesafesinin artması, daha estetik bir görüntü sağlamaktadır. Tasarım özgürlüğü sunan petek asma tavanlar hastaneler,  ofisler, sanayi tesisleri, havaalanları, metro istasyonları, bankalar, oteller,  alışveriş merkezleri, hava alanları, spor kompleksleri vb.  gibi alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir.

PVC gergi tavan sistemleri şeffaf, metalik, parlak ve mat lake, süet dokulu gibi özel kumaşların ısıtılıp gerilme suretiyle montajı yapılan dekoratif bir tavan uygulamasıdır.

Sarkıt asma tavan tipi olarak vektörel paneller, tavanı örtü gibi kaplar. Ancak sökülüp takılması ve arkasına ulaşılması kolaydır.

Yukarıdaki tavan tipleri dışında tercih edilen asmatavan çeşitlerinden cam tavanlar, karolaj ile uygulama yapılan karolam tavanlar, kayayünü taşyünü asmatavanlar, lineer (doğrusal) asmatavanlar, strafor asmatavanlar vb. farklı tavan uygulamalarımız da mevcuttur.

T taşıyıcı sistemli tavanlar, özel olarak dizayn edilmiş olup, metal tavan, taşyünü, vinil kaplı alçı levha, camyünü, kayayünü, ahşap gibi birçok asma tavan sisteminde gereksinimlerinizi karşılar. Genellikle T15 ve T24 taşıyıcı sistemler kullanılır.