TESİSAT SİSTEMLERİ

;
 markası ile elektrik ve mekanik tesisat alanında uzman kadroları kendi üretimi ve satış uygulama bayiliğini üstlendiği kaliteli markaların ürünleri ile proje ve uygulama ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız olmaktadır.

Elektrik tesisatı ve mekanik tesisat olarak olmazsa olmaz projelerde yer verilen uygulamaların sorunsuz ve uzun ömürlü olabilmesi için alanında uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tesisattaki en ufak sorun beklenmedik hayati tehlikelere yol açabilir. Bu yüzden arsTES teknik ekiplerimiz ile uygulamasını yaptığımız tesisatlarımızın uygulama sonrası bakım ve onarım hizmetlerinin de takipçisi oluyoruz.

Eğer iyi bir elektrikçi ya da elektrik tesisatı ustası değilseniz elektrik tesisatı konusunda alçak gerilim tesisatını, iç mekan aydınlatma ve dış mekân aydınlatma tesisatını ve zayıf akım tesisatını işinin ehli olan ekiplere bırakmak zorundasınız. Çünkü alçak gerilim tesisatında basit görünen anahtar ve priz grubuna dair çocuk kilitli kapaklı prizlerin, standard energy saver-data prizlerin, topraklı prizlerin, data nümeris telefon prizi, TV-data prizlerinin, ikili anahtarlar, tekli anahtarlar gibi aksesuarların uygulaması uzman ekiplerimiz ile çok kolaydır. Konut, villa, ev gibi yaşam alanlarında elektrik anahtarları, otomatik sigortalar(şalt), devre kesiciler, kaçak akım röleleri, parafodur, duvar tipi panolar (sıva üstü panolar ve sıva altı panolar), sayaç panoları, dikili panolar gibi alçak gerilim tesisatı ürünleri kullanılır. Şebekelerde, sanayi ve endüstriyel tesislerde ise reaktif güç kontrol röleleri ve yardımcı ekipmanları, enerji sayaçları, enerji analizörleri, ölçüm cihazları, yük ayırıcılar, devre kesiciler, kontaktörler, motor koruma şalterleri, röleler, yol vericiler gibi alçak gerilim tesisatı ürünleriyle güvenli bir alan yaratılır. Uygulama sonrası sizin için teknik destek sağlayan uzman elektrikçi ya da elektrik tesisatı ustası içeren ekiplerimizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Bir Arsinyapı markası olan Lighting House ismiyle yer alan iç mekân aydınlatma ve dış mekân aydınlatma ürünlerimizle mekânlarınıza zenginlik katıyoruz. Unutmayın, tasarımda göz alıcı detayları gösteren veya istenmeyen ayrıntıları gizleyen doğru konumlandırılmış aydınlatmadır.

Gündelik hayatta sık sık önümüze çıkan sistemlerin zayıf akım tesisatı adı altında yer almasıyla projelerinizde geniş yer tutan yelpazemiz sıralanmaktadır. Zayıf akım tesisatı ile acil anons seslendirme ve müzik yayın sistemleri, akıllı ev sistemleri, CCTV, data dağıtım sistemleri, data kabloları, geçiş kontrol sistemleri, güvenlik tesisatı, hırsız alarm sistemleri, rack kabinet, telefon, santral, TV tesisatı, TV uydu sistemleri, yangın alarm sistemleri, yapısal kablolama gibi tüm alt yapı kurulumuna bağlı hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Mekanik tesisat deyince akla daha çok sıhhi tesisat olan temiz su ve pis su tesisatı ve doğalgaz tesisatı gelse de mekanik tesisat uygulamaları oldukça geniştir. Asansörler, monşarj, yürüyen bantlar(yollar), yürüyen merdivenler, doğalgaz tesisatı, güneş enerjisi sistemleri (çatı üstü, zeminde sistemler), havalandırma tesisatları, iklimlendirme tesisatları, ısıtma soğutma sistemleri, merkezi süpürge sistemleri, rüzgâr enerjisi sistemleri,  soğuk oda depoları, su tesisatları, yangın tesisatı bunların başlıcalarıdır. Asansörler; araç asansörü, panoramik asansör, personel asansörleri, sedye hasta asansörü, yük asansörleri gibi kullanım amacına göre sıralanır. Isıtma soğutma sistemleri olarak en çok klimalar kullanılsa da onların da tipleri mevcuttur. Açık alan serinletme soğutma sistemleri, fancoil sistemleri, hava perdeleri, ısı pompası sistemleri, kalorifer radyatör sistemleri, klima sistemleri, radyant ısıtma sistemleri, yerden ve duvardan ısıtma sistemleri ısıtma ve soğutma uygulamalarındandır. Sıhhi tesisat kapsamında yer alan bahçe yeşil alan sulama, kirli su arıtma, temiz su arıtma, temiz su kirli su tesisatı ve yüzme süs havuzları tesisatları en dikkat edilmesi gereken diğer mekanik tesisatlardandır.

Yangın tesisatları çok fazla ürün ile uygulaması yapılan ve her yapıda olması zorunlu tesisat tipidir. Proje tipinize göre davlumbaz söndürme sistemleri, karbondioksitli, gazlı, köpüklü, sprinkler, su sisi, tozlu söndürme tekniklerinden biri veya birkaçı birlikte kullanılır. Yangın alarm ihbar sistemleri, yangın dolapları, yangın kapıları, yangın merdivenleri, yangın tüpleri de projede yer verdiğimiz ürünlerdir.