SOĞUK ODA TESİSATLARI

;
markası olarak müşterilerin ihtiyacına yönelik özellik, kapasite ve boyutlarda soğuk depo tasarımı ve montajını gerçekleştirmekteyiz. Ekonomik soğuk depo uygulaması için soğuk depo ekipmanlarının belirli kriterlere göre mühendislik hesabı yapılarak seçilmesi gerekir.

Soğuk depo ,  soğuk oda veya soğuk hava deposu olarak tanımlanan sistemler; ürünlerin doğal özelliğini bozmadan saklanmasını sağlayan, dış atmosferden ısı ve nem kazancına karşı yalıtılmış mahaller olarak tanımlanabilir. Erken bozulma riski olan ürünlerin üretiminden başlanılarak tüketimine kadar soğuk depolarda muhafazası gerekmektedir.

Soğuk Depo Panelleri ve Kapıları

Soğuk hava deposunun verimliliği , soğuk oda panellerinin yanı sıra soğuk oda kapılarının verimliliği ile de doğru orantılıdır. Soğuk oda kapısı üzerindeki sızdırmaz lastik contalar sayesinde ısı kayıpları minimize edilir. Soğuk hava deposunda kullanılan soğuk oda kapılarının özellikleri, personel ve ürün irtibatına bağlı olarak seçilmelidir. Soğuk hava deposunun negatif değerlerde çalıştırılması durumunda, soğuk hava deposu kapısında ısıtıcı (rezistans) uygulaması yapılmış olmalıdır.

SOĞUK ODA TESİSATLARI

SOĞUK ODA TESİSATLARI