markası ile bünyesinde bulunan eğitimli, deneyimli ekipleri ile yurt genelinde uzaklık ve büyüklük gözetmeden hafif çelik konstrüksiyon ev ve hafif çelik konstrüksiyon villa yapılarının üretim, bakım, onarım ve tadilat işlerinde çözüm ortağınız oluyor!

Hafif çelik konstrüksiyon inşaat yapımında kullanılan, binanın iskeletini oluşturan, çelik çubukların arasına hazır beton dökülmesiyle yapılan tekniktir. Prefabrik villa, prefabrik evlerde sıkça kullanılır. Düşey taşıyıcı elemanların mukavemet yeteneğinin olması gereken durumdan daha yetersiz olduğu durumlarda tercih edilir.

Hafif çelik konstrüksiyonun kullanım nedenleri arasında inşaat yapım süresinin kısa sürmesi, aşamalarının kolay olması, çeliğin hafif olması, çeliğin geri dönüşebilir malzeme olması yani çevre dostu olması gösterilebilir. Ancak yangın tehlikesine karşı metalin, ahşap binalara göre hızlı etkilenmesi yönüyle yalıtımı konusunda daha hassas davranılmasını gerektirmektedir.

Günümüzde hafif çelik konstrüksiyon yapılar, bazı insanlara daha samimi ve modern gelmektedir. Temelden duvar ve çatıya kadar galvaniz alaşımlı olarak ön üretimli sistemlerde betona göre daha sağlam ve pratik olarak kullanılır.

Hafif çelik evlerde tek katlı, iki katlı ve üç katlı modeller en dikkat çeken yapılardır. Prefabrik çelik villa kategorileri uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerimizin yoğun ilgi odağı haline gelmiştir. Dubleks ve üç katlı projeler zevkinize uygun, istediğiniz ebatta ve şekillerde uygulanabilmektedir. Ekolojik olarak hazırdır, doğaya daha az atık vermesi, her bütçeye uygun malzemeden oluşması hafif çelik evleri cazip hale getirir. Yangın dayanımı kullanılan malzemelerle artırılır ve yıldırım riski de taşımaz. Ülkemizin deprem fay hattı üzerinde olduğunu düşünürsek hafif çelik evler depreme karşı dayanıklı olmalarıyla da tercih edilir. Mimari ve iç mimari olarak esnek tasarımlara uygundur. Bulunduğu arsalarda alan ve enerji tasarrufu sağlar.

Yanmaz levhalar ile uygulaması yapılan hafif çelik evler ya da prefabrik evler, taşıyıcı sistemleri galvanize çelik kullanılarak kaynaksız olarak imalatı yapılmaktadır. arsBUILD olarak ekiplerimiz üretim ve montajını büyük bir titizlik ile bizzat tarafımızca yürüttüğü için uygulama sonrası herhangi bir sorun çıkması durumunda sizin için teknik destek de sağlıyoruz.  Pratik, konforlu ve modüler bir kurulum sağlaması amacıyla zaman yönünden büyük tasarruf sağlar.

İstanbul Kalamış’tan yurt geneline yayılan hizmet ağımız ve İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Konya gibi büyük şehirlerin yanında küçük şehirlerde de teknik ekiplerimiz ile size hafif çelik konstrüksiyon yapılar ya da prefabrik yapılar konusunda her gün ve her şartta hizmet vermekten gurur duyarız.