KONTEYNER MAĞAZA

KONTEYNER YAPILAR

markası ile bünyesinde bulunan eğitimli, deneyimli, montör ekipleri ile yurt genelinde uzaklık ve büyüklük gözetmeden kişiye özel konteyner ev, konteyner villa, konteyner mağaza, konteyner cafe ve restaurant ve diğer konteyner yapılarının tasarım, bakım, onarım, tadilat ve uygulama işlerinde çözüm ortağınız oluyor!

Konteyner evler metal karkas ana iskeletine sahip olduğu için güvenli ve depreme dayanıklı yapılardır. Genellikle şantiyelerde kullanımıyla bilinirler ancak günümüzde modern mimari seçenekler arasında yer almaktadır. Öyle ki Avrupa ülkelerinde ticari tesislerin dekorasyonu için sıkça tercih edilirler.

Kendi özel arsasına ev yaptırmak isteyen müşteriler için modüler olan seçenekleriyle birlikte oldukça cazip imkânlar sunmaktadır. Mesela uygun yalıtım teknikleri uygulandığında ne kışın üşürsünüz, ne de yazın içerisinde bunalırsınız. Tamamen kullanımınıza uygun olarak düzenlemek mümkündür. Kullanılan konteyner tipi standart nakliye konteynerı olarak düşünülse de projede ebatını belirtmekte fayda var. High Cube adı verilen yüksek tavanlı konteynerlar da dekorasyonda kullanılırken soğutuculu olanları da bazen tercih edilmektedir. Konteyner evlerin dekorasyonunun hem ucuz hem de kısa süreli olması tamamen size bağlı! Bu durum en başta karar verilen tasarım süreçlerine ve tasarım şekline bağlı kalmak, karar değiştirmemek esasına dayanır. Aksi halde konteyner yapıların inşaatı ve dekorasyonu esnasında olabilecek karar değişiklikleri size daha fazla maliyete neden olabilir. Konteyner yapıların duvarları çelik yani metal olduğu için kesmek de ayrı bir maliyet doğuracaktır. Bu yüzden en az kesim işlemi ya da başta karar verilen pencere detay kesimleriyle tutumlu bir proje sonunda beklentinizin çok üstünde bir eviniz olabilir. Taşıma konteynerlar ikinci eldir. Dolayısıyla içerisinde taşınan madde ya da mal itibariyle yıpranma payı kendini belli edecektir. Kimyasal taşınan konteynerlar dekorasyonda kullanılmadan önce mutla ön işlemden geçirilerek temizlenir. Projelerimizde mutlaka kullandığımız ikinci el konteynerların minimum yıpranmış olmasına dikkat ederiz. Tabi ki her konteyner ev, konteyner cafe ya da diğer konteyner yapılar hazır konteynerlar düzenlenerek kullanılmaz. Bazen duvarları özel çelikten imal edilmiş, özel üretim konteyner yapılar tasarlamak da mümkündür. Bu yapılar hazır konteynerlara göre daha dayanıklı olurlar.

Alanında uzman mimar ve mühendislerimiz ile size ve projenize uygun konteynerı seçiyor, projenizde uygulamasını yapıyoruz. Her konteynerın dekorasyona uygun olmadığını hatırlatmak isteriz. Konteyner yapının konumlandırılacağı yerde hava koşulları da hesaba katılarak duvarlarına uygun yalıtım yapılır ya da rüzgârın metale olan etkisi hesaplanarak ses oluşturmamasına dikkat edilir.