ZEMİN SİSTEMLERİ

;
 markası ile  iç ve dış mekanlarınızın zemin kaplamaları alanında uzman kadroları kendi üretim alanlarında ürettiği ve yine satış uygulama bayiliğini üstlendiği dünyaca bilinen kaliteli markaların ürünleri ile proje ve uygulama ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız olmaktadır.

Yer döşemeleri, yer kaplamaları, zemin kaplamaları, zemin döşemeleri, zemin malzemesi diye bilinen arsZMN  zemin sistemleri farklı seçenekler sunarak uygulama alanı sunar. Bunlar beton zeminler, deck kaplamalar, doğaltaş zeminler, endüstriyel zeminler, duvardan duvara ya da lokal halı kaplamalar, karo çini zeminler, parkeler, PVC zeminler, seramik zeminler, şap uygulamaları, terracotta zeminler, tuğla zeminler, yükseltilmiş döşemeler vb. uygulamalar bilinen yer döşemeleri, yer kaplamaları, zemin kaplamaları, zemin döşemeleri, zemin malzemesi uygulamalarıdır.

Beton zeminler ise farklı tipte kullanım şekillerine sahip olmakla birlikte baskı beton, beton parke, yer karosu, renkli asfalt, renkli beton gibi uygulamaları vardır.

Deck kaplamalar daha çok tekne, yat, gemi gibi uygulamalarda önümüze çıkan ancak son yıllarda kaliteli, şık, daha elit mekânlar yaratmak isteyen herkesin tercihi olmuştur. Ahşap deck kaplamalar, betopan deck kaplamalar, karodeck kaplamalar, kompozit deck kaplamalar vb. seçenekleri mevcuttur.

Daha sıra dışı, elit, şık ve aynı zamanda sade mekânlar dekore etmenin yolu tabi ki doğaltaş zemin kaplamalarından geçer. Andezit, bazalt, kayrak, granit, mermer, podima, Rodos bezemesi, Rum mozaiği, traverten zeminler gibi birçok farklı tasarımlarda kullanılan doğaltaşlar arsSTONE markası ile üretim, tasarım, uygulama imkânlarımızda yürütülmektedir.

Spor salonları, fabrika, anaokulu gibi farklı endüstriyel alanlar için maliyeti ve temizliği ile tercih edilen zemin türlerinden olan endüstriyel zeminler, epoksi zeminler, kauçuk zeminler ve poliüretan zeminler olmak üzere üç farklı kategoridedir. Epoksi zeminler epoksi mortar zemin kaplama, multilayer epoksi zemin kaplama, self-leveling epoksi zemin kaplama, portakal kabuğu epoksi zemin kaplama, dekoratif epoksi zemin kaplama, antistatik epoksi zemin kaplama, otopark epoksi zemin kaplama, fosforlu epoksi zemin kaplama, endüstriyel epoksi zemin kaplama ve anti bakteriyel epoksi zemin kaplamadır. Kauçuk zemin kaplama uygulamaları ise akrilik zemin kaplama, altıgen kauçuk zemin kaplama, EPDM dökme kauçuk zemin kaplama, karo kauçuk zemin kaplama, kilitli kauçuk zemin kaplama, puzzle(yapboz) kauçuk zemin kaplama, SBR dökme kauçuk zemin kaplama, tatami minder(eva zemin) zemin kaplamadır.

Duvardan duvara halı ya da dekoratif bölgesel halı uygulamalarımız ise karo halılar ve rulo halılar şeklindedir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm zemin uygulamaları yalın halde salt olarak uygulanabildiği gibi yükseltilmiş döşemeler ile uygulama yapılarak da kullanılabilir. Buna uygun alt yapı sistemleri, aksesuarlar, kuşaklı ayak sistemi, kuşaksız ayak sistemi ile özellikle ofis alanlarında demonte veya monte olarak ara bölmelendirmeler uygulama sonrası panel üzerine yapılır. Beton paneller, kalsiyum paneller, sunta paneller şimdilik günümüzde bu alanda kullanılan uygulamalardır.